Dla Najmłodszych

W krainie łagodności, czyli klasyka Lego dla najmłodszych.

Dzieci, jak nikt inny na świecie, przepełnione są kreatywnymi myślami. Ich twórcze umysły nie są niczym ograniczone – i właśnie to jest w dzieciństwie najpiękniejsze. Dlatego, wybierając zabawki dla przedszkolaka, szukajmy takich rozwiązań, które nie tylko pozwolą mu wykorzystywać wyobraźnię, ale i wciąż ją rozwijać. Właśnie tak rodzą się wielkie i genialne umysły! Zatem na jaką zabawkę powinien paść wybór? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ zarówno z półek sklepów stacjonarnych, jak i tych internetowych, wręcz wylewają się różnej maści gadżety, pluszaki, lalki, gry edukacyjne czy drewniane zabawki w starym stylu. Każdy troskliwy rodzic z atencją przegląda oferty czasoumilaczy dla swoich pociech. Dlatego lupę poszukiwacza zabawek chcę skierować na jedną, szczególną propozycję.

Wspomnień czar…

Dziś chciałabym zwrócić Waszą uwagę na jedną z bardziej klasycznych zabawek: Lego Duplo. Tę zabawkę zapewne wielu z Was pamięta z własnego dzieciństwa. Dla tych, których jakimś cudem ominęła wieść o istnieniu Duplo, wprowadzam szybkie wyjaśnienie. Klocki Duplo to jedna z wielu serii stworzonej przez najpopularniejszego na świecie producenta klocków dla dzieci – duńską firmę Lego. Zostały stworzone z myślą o najmłodszych. Wielkość klocków została idealnie dopasowana do drobnych dziecięcych rączek. Wesołe kolory elementów, z pewnością przykują uwagę dzieci, które będą nimi zauroczone.

Dla każdego coś miłegolego-duplo-10815-moja-pierwsza-rakieta

Klocki Lego Duplo przez ostatnie lata nieco zmieniły swoje oblicze. Postaci pojawiające się w zestawach, są mniej infantylne niż kiedyś i swoim wyglądem są bardziej zbliżone do bohaterów Lego z serii dla starszych dzieciaków. Duński producent przygotował sporą ilość różnorakich zestawów. Zostały one tak skomponowane, by były nie tylko dobrym sposobem na zabawę, ale i formą edukacji. Zestawy różnią się między sobą tematyką, ilością elementów i stopniem skomplikowania konstrukcji. Znajdziecie zarówno proste komplety, idealne jako pierwsze klocki, jak i zestawy z interaktywnymi elementami, takimi jak kolejki czy samochodziki. Dzięki temu możemy w najlepszy sposób dobrać odpowiedni komplet dla naszego malucha.
Na podbój świata!
Moją szczególną sympatię zdobył prosty i urokliwy zestaw klocków Duplo. To „Moja pierwsza rakieta” (zestaw dostępny tutaj: http://lubieklocki.pl/). Ten z pozoru nieduży zestaw, posiada wielki potencjał i może stać się doskonałą zabawką na długie godziny. Komplet ten został stworzony z myślą o najmłodszych pociechach, które dopiero zaczynają swoją przygodę poznawania świata. Klocki są przeznaczone dla grupy wiekowej od 1 do 5 roku życia, jednak spodobają się raczej młodszym. Na klockach zostały umieszczone liczby, planety i gwiazdy, dzięki czemu dziecko przy okazji zabawy uczy się liczyć i poznaje świat. Plusem klocków Duplo jest to, że wszystkie zestawy można dowolnie łączyć ze sobą, tworząc całe kolorowe światy!

Podobny wpis

3 komentarze

 1. Jola

  Ja moje Duplo i Lego nadal mam w piwnicy. Czeka na kolejne pokolenie 🙂 To są zabawki, które nigdy się nie przeterminują.

  • Anka

   Też tak uważam. Poza tym to zabawki, które rozwijają kreatywność u dziecka. Myślę, że to dobra inwestycja.


   http://rowerplus.pl/

 2. Paweł

  Lego wspominam świetnie. Uwielbiałem się bawić tymi klockami. Mam nadzieję, że mój syn też będzie lubił spędzać czas w ten sposób. Chętnie będę bawił się z nim 🙂


  http://personaltutor.edu.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie upubliczniany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką.