Różne

Tańcz na zdrowie!

Przy obecnie panującej modzie na zdrowy tryb życia dwoimy się i troimy by dopieścić nasze ciało. Ilości spożywanych suplementów są zadziwiające, siłownie pękają w szwach. Co jednak kiedy chcemy zadbać o dobrą formę i zdrowie nie prężąc swoich muskułów na przedziwnych urządzeniach, a bieganie też nie jest naszą pasją? Dziś chcę zwrócić waszą uwagę na taniec i jego zbawienny wpływ na nasze zdrowie – zarówno to fizyczne jak i psychiczne.

Taneczny treningshutterstock_387514720

Parkiet to najlepsza siłownia jaką można sobie wyobrazić. Nie wierzycie? Otóż musicie wiedzieć, że podczas pląsów aktywowane są niemalże wszystkie mięśnie i to nie tylko nóg. Wiele stylów tańca posiada skomplikowane figury i ewolucje, wymagające od tancerzy gibkości i elastyczności. Wówczas pracuje nie tylko jedna partia mięśni, ale praktycznie wszystkie – od ramion, przez plecy, brzuch i pośladki. Taneczne wygibasy to doskonałe ćwiczenie cardio, wzmacniające ogólną wydolność organizmu i poprawiające pracę i kondycję serca.

Energetyczne pląsy

Wielu osobom taniec może kojarzyć się z zabawą i rozrywką. Nie należy tego traktować jako wady. Niezależnie od tego, czy tańczysz amatorsko na parkiecie swojego pokoju, a Twoim partnerem jest przystojny wieszak, czy może trenujesz taniec zawodowo i bez wytchnienia ćwiczysz kolejne układy to łączy Was jedno: pasja dająca radość i satysfakcję. A to powoduje wydzielanie się endorfin i poprawę samopoczucia. Regularny taniec pozwala zmniejszać stres i zapobiegać ryzyku depresji.

Przetańczyć całą noc…

To tylko niektóre z zalet jakie daje nam taniec. Nie zapominajmy, że pozwala nam również zwiększyć poczucie własnej wartości i poczuć się wyjątkowo. Nie musisz od razu podbijać parkietów wielkich miast. Jeżeli nie czujesz się na siłach wybierz zacisze swojego domu, a być może z czasem postanowisz poprawić swoje umiejętności na kursie tańca? Ważne byś czuła się komfortowo. Dlatego ubranie, które wybierzesz do tańca powinno być wykonane z oddychających tkanin i nie krępować ruchów. Niezależnie od stopnia zaawansowania tancerza, dobrym rozwiązaniem będzie odzież zaprojektowana z myślą o potrzebach osób tańczących dostępna na: http://arabesque.pl/pl/.

Podobny wpis

7 komentarzy

 1. Amelka

  Taniec naprawdę jest dobry na wszystko 🙂 Pomaga w każdej dziedzinie życia.

  • Alka

   Ja się dużo lżej czuję tańcząc. W sumie zawsze tańczyłam więc nie wyobrażam sobie bez tego życia. Polecam wszystkim kobietom w każdym wieku.

 2. Karlik

  A mi po głowie od dłuższego czasu chodzi kurs tańca… chciałbym się trochę poruszać, ale nie mogę się zdecydować na konkretny rodzaj tańca :p i tak od pół roku nie mogę się wybrać:p

 3. Kasprzycka

  Ja tańczę od wielu lat. Kiedyś ja byłam nastolatką chodziłam na hip hop, teraz chodzę na zumbę. Nie wyobrażam sobie mojego życia bez tańca. Wam również polecam!

  • Agnieszka

   Faktycznie zumba to ciekawe zajęcia. Na początku nie jest łatwo nauczyć się tych układów ale potem już same wchodzą. A jak się nauczymy to zabawa bez końca. Uwielbiam zajęcia z zumby.


   http://slubnyzakatek.com/

  • Ania

   Ja też chodzę na zumbę. To bardzo fajna opcja na spalenie paru zbędnych kalorii. Tańczysz sobie i świetnie się przy tym bawisz. Wszystko w jednym.


   http://slubnyzakatek.com/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie upubliczniany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką.