Różne

Rzemieślnik czy kreator?

Nie do końca jest pewne czy kobieca miłość do metamorfoz doprowadziła do rozwoju usług związanych z poprawianiem urody, czy może sprytni marketingowcy od lat rozniecają w kobietach potrzebę zmian. Pewne jest to, że jednym z ważniejszych zawodów związanych z kreowaniem wizerunku jest fryzjer. Pan i władca naszych głów, a raczej tego, co na nich dumnie nosimy. Niezależnie czy nożyczki dzierży pani Basia z zakładu fryzjerskiego w małym miasteczku czy wystylizowany Ludwik z eleganckiego salonu w centrum Wielkiego Miasta, od nich zależy wygląd naszego odbicia w lustrze.hairstyle-hair-wedding-bride-large

Istotą mody jest ciągła zmiana. Niemalże co pół roku światowi kreatorzy mody ukazują światu nowe, często pełne ekscentrycznych rozwiązań kolekcje. Dotyczy to nie tylko mody, ale i branży fryzjerskiej. Podczas pokazów haute couture na wybiegach królują surrealistyczne konstrukcje, w których zamknięte są modelki. Na ich głowach też często znajdują się przedziwne kompozycje, jakie raczej nie nadają się do noszenia na co dzień… Można nie zgadzać się do końca z szalonymi wizjami artystów fryzjerstwa, lecz jednego nie można im odmówić – fachu, jaki posiadają w dłoniach.

Niezależnie jakie wariacje fryzjer tworzy na głowach swoich klientek, to swoją naukę zaczynał od podstaw. Dziesiątki godzin spędzonych na trenowaniu czesania, analizowaniu linii cięć, liczne eksperymenty – czasem na własnych włosach – które nie zawsze kończyły się powodzeniem, ale pozwalały na wyciągnięcie wniosków. To właśnie praktyka i ciągłe zdobywanie doświadczenia pozwoliły wielu fryzjerom na osiągnięcie mistrzostwa w swoim fachu.

Fryzjerstwo to profesja, której trudno nauczyć się w domu. Choćby nie wiem jak bardzo utalentowany był uczeń, aby solidnie zgłębić tajniki władania nożyczkami, najlepiej udać się do szkoły kształcącej w tym kierunku. W programie nauczania młodych adeptów sztuki fryzjerskiej istotna jest nie tylko praktyka, ale i teoria dotycząca struktury włosa, jego właściwości i doboru odpowiedniej pielęgnacji. Cały program zajęć znajdziesz na http://atutszkola.pl. Jednak nauka w technikum, szkole zawodowej lub na kursie zawodowym to dopiero początek. Aby nadążyć za zmieniającymi się trendami w świecie fryzur, każdy fryzjer powinien śledzić aktualnie panujące tendencje. Okazji do tego jest sporo – wystarczy śledzić kalendarz fryzjerskich targów i festiwali, gdzie prezentują się najlepsi mistrzowie nożyczek z Polski i z zagranicy.

To nie ważne czy jesteś fryzjerem z niewielkiego miasteczka, wykonującym głównie trwałe ondulacje dla starszych pań (o których wiesz wszystko), czy designerem fryzur w znanym salonie. Najważniejsza jest pasja, którą masz w sobie i radość z pracy jaką wykonujesz!

 

Podobny wpis

3 komentarze

 1. Tosia

  Teraz trafić na dobrego fryzjera to jest cud… Ja już przestałam wierzyć w to, że ktoś to umie robić dobrze. Co idę do fryzjera to jestem zupełnie niezadowolona.

 2. Dora

  Prawda jest taka, że ile razy wychodzę od fryzjera to jestem niezadowolona. Od jakiegoś czasu obcina mnie tylko koleżanka i efekty są dużo lepsze niż kiedy wychodziłam od „profesjonalistów”.


  http://imperator.biz/

  • Dorota

   Ja mam dokładnie tak samo. Dlatego od jakiegoś czasu strzyże mnie koleżanka, która jest amatorką a świetnie radzi sobie z tym zadaniem. Zawsze jestem zadowolona.


   http://kpk-kozanecki.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie upubliczniany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką.