Różne

Problemy z zasypianiem

Problemy z zasypianiem

Coraz częściej słyszymy o problemach z zasypianiem. Gdzie leżą ich przyczyny? Najczęściej w nas samych. To przez niezbyt przychylną naturze higienę współczesnego życia, sen nie jest dla nas łaskawy i utrudnia nam nasze codzienne funkcjonowanie. Co wpływa na problemy z zasypianiem?

Najczęstsze przyczyny

Może wydać się to większości z nas niemożliwe, ale jedną z najczęstszych przyczyn problemów z zasypianiem jest niewygodny materac – kupujemy albo za twarde, albo za miękkie. Materace nie podpierają kręgosłupa i uwierają. Niewygodny materac skutecznie zniechęca nasze ciało do regeneracji. Ostatnie badania higieny domowej dowodzą, że stanowczo za rzadko odkurzamy mieszkania, za rzadko zmieniamy pościel, nie wietrzymy kołder i poduszek. A to wpływa na szybki i trudny do powstrzymania wzrost roztoczy. Szczególnie jest to groźne dla osób choćby lekko uczulonych. Nierzadko również zdarza się, że korzystamy z pobudzaczy skutecznie uniemożliwiających zaśnięcie – pijemy kawę na trzy godziny przed pójściem spać, jak i palimy papierosy, które pobudzają. Jemy również niezbyt przyjazne, tłuste potrawy przed zaśnięciem, jak i rozsmakujemy się w słodyczach, co powoduje, że w momencie kiedy kładziemy się do łóżka, nasz organizm zaczyna pracować na najwyższych obrotach, by strawić pokarm. Kolejną przyczyną, którą wciąż tak trudno wyeliminować, jest brak ruchu – brak aktywności fizycznej w ciągu dnia porządnie uniemożliwia swobodny sen w nocy. Powinniśmy ćwiczyć co najmniej trzy razy w tygodniu po godzinie, by nasz organizm prawidłowo funkcjonował.

Najczęstsze rady

Aby zakończyć problematyczne zasypianie należy zmienić higienę życia codziennego i nasze nawyki. Przede wszystkim zniwelować wymienione powyżej przyczyny problemów, a także wesprzeć proces uspokajania się przed snem i wprawiania się w stan relaksu. Mogą nam w tym pomóc olejki eteryczne, jakie zakupić możecie w aptece (np. apteka-leki.pl), jak i zioła, takie jak melisa czy valeriana. Troska o dobry sen wymaga od nas zaangażowania i poświęcenia czasu, ale warto podjąć ten trud, by czuć się pełni sił cały czas!

 

Podobny wpis

8 komentarzy

 1. Asia

  Na mnie podziałało wyciszanie się przed snem. Melisa i melatonina. To najlepsze na problemy nerwicowe!

  • Lena

   Melisę próbowałam i nic mi nie daje. Nawet tabletki na spanie mi nie pomagają. Nie mam pojęcia jak sobie pomóc. Nawet nie wiem do jakiego lekarza mogę się z tym problemem wybrać…

 2. Krzysztof

  największe problemy z zasypianiem mają osoby cierpiące na nerwicę, warto szybko podjąć leczenie, by wyzwolić się z okowów choroby.

 3. Mari

  A co zrobić, kiedy mam odwrotny problem? ja padam jak tylko przytknę głowę do poduszki.. jestem taka zmęczona 🙁

 4. Lena

  Ja ostatnio mam taki problem, że nie mogę spać w nocy. Niby zasypiam normalnie ale budzę się w środku nocy i potem już nie mogę ponownie zasnąć. Często męczę się tak po kilka godzin – wiecie, gdzie leży problem?

 5. Judyta

  Są na rynku dostępne różne leki. Idź do apteki i powiedz jaki masz problem. Oni na pewno Ci doradzą, co robić. Nie załamuj się, jestem pewna, że znajdziesz dla siebie jakieś rozwiązanie.


  http://swiece-zaplonowe.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie upubliczniany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką.