Moda dziecięca Modne dziecko

Modne dziecko

Jeśli wybieramy się na ważną uroczystość rodzinną, oczywistym staje się zabranie ze sobą swoich pociech – to przecież pełnoprawni członkowie rodziny. Jeżeli to świętowanie w wąskim gronie najbliższych, nie musimy przejmować się zbyt specjalnie strojami, zdarzają się jednak i takie wydarzenia, przy świętowaniu których odświętna garderoba będzie niezbędna.
O ile starsze dzieci zwykle posiadają już stroje na ważne okazje oraz potrafią ubierać się stosownie do okoliczności, to jednak młodsze pociechy zdecydowanie potrzebują naszej pomocy. Jeśli chodzi o niemowlęta, sprawa jest dość prosta: strój dla malucha musi być wygodny, dopasowany do temperatury w pomieszczeniu i na dworze oraz czysty. Jeżeli dziecko większość czasu spędzi w ramionach mamy, możemy pokusić się o kolorystyczne dopasowanie kaftanika do sukienki mamy lub delikatnie zdobioną czapeczkę. Warto przygotować się także na wypadek nieprzewidzianych okoliczności i zabrać ze sobą zapasowy strój dla malucha. Dzieci starsze, które zwykle bawią się ze swoimi rówieśnikami w czasie uroczystości powinny także mieć wygodne ubranie, łatwe do późniejszego wyczyszczenia i nie krępujące ruchów. Sukienki wykonane z naturalnych tkanin, koszulki polo i wygodne buty sprawdzą się lepiej niż strojne sukienki i małe garniturki: taka inwestycja jest zwykle jednoroczna, bowiem dziecko rośnie bardzo szybko, a sam strój może bardzo szybko ulec zniszczeniu w czasie harcowania. Pamiętajmy także, że dzieciom w ruchu jest stale cieplej niż siedzącym przy stole dorosłym.

Podobny wpis

3 komentarze

 1. Paulina

  Nie ma co przesadzać z tymi okazjami. Większość z nich jest zupełnie sztuczna. Ja wolę urodziny czy święta spędzać w gronie najbliższej rodziny.

  • Julia

   Niestety niektórzy ludzie wydają na dziecięce ubrania więcej niż na swoje ubrania… Co moim zdaniem jest grubą przesadą.


   http://davidts24.pl/

 2. Renata

  Niestety ubrania dziecięce często kosztują nawet więcej niż ubrania dla dorosłych. A dzieci szybko wyrastają z ubrań. Nie ma co wielce inwestować. Fajną opcją też są second handy.


  http://podkwadratem.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie upubliczniany. Pola wymagane są oznaczone gwiazdką.