Wiele drogeryjnych kosmetyków obiecuje doskonałe efekty w postaci odmłodzonej skóry pełnej wigoru. Pomimo ich stosowania nie zauważyłaś spektakularnych rezultatów, a Twoja twarz nadal wygląda na poszarzałą i zmęczoną? Nic dziwnego, ponieważ w wielu przypadkach domowa pielęgnacja to za mało, aby efektywnie zwalczać pierwsze oznaki starzenia.
Na szczęście nie oznacza to, że musisz pogodzić się ze śladami, jakie na Twoim ciele pozostawia upływający czas. Możesz skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, takich jak peeling węglowy. To doskonała metoda na usunięcie niedoskonałości, dogłębne oczyszczenie i wreszcie rozświetlenie skóry. Dowiedz się więcej o tym zabiegu.
Na czym polega peeling węglowy?
Peeling węglowy to zabieg kosmetyczny, który oferują nowoczesne gabinety. Te, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientek (ale też klientów) proponują im bezbolesną i nieinwazyjną formułę o wysokiej skuteczności. Sam zabieg jest skoncentrowany na twarzy, ponieważ to właśnie tutaj zmarszczki są najbardziej widoczne, a zmęczenie zostawia ślady w postaci ziemistego koloru czy rozszerzonych porów. Do ich zwalczania wykorzystywana jest właśnie technika masażu, która nie tylko zapewnia dogłębne przenikanie składników odżywczych i czyszczących, ale też relaksuje i odpręża. Taka forma aplikacji jest nieinwazyjna – w żaden sposób nie narusza ciągłości tkanek.
Chcesz wiedzieć, na czym polega peeling węglowy zanim zapiszesz się na sesję? Kosmetolog przygotowuje koloidalną zawiesinę, a następnie okrężnymi ruchami rozprowadza ją po twarzy i dekolcie. Tak przygotowana skóra jest poddawana naświetlaniu laserowemu. Po co? Ponieważ pod wpływem emitowanych promieni drobinki węgla absorbują światło i lepiej wnikają w skórę.
Sam zabieg trwa około godziny. W zależności od tego, jakie są potrzeby klienta, kosmetolog może zasugerować kolejną sesję. Choć efekty zazwyczaj widoczne są od razu, to najlepsze rezultaty daje właśnie seria 3-5 naświetlań powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.
Efekty oczyszczania twarzy
Skóra poddana oczyszczaniu z użyciem peelingu węglowego staje się odświeżona, wygląda zdrowo i promiennie. To skutek:
- wyrównania kolorytu cery,
- likwidacji foto uszkodzeń,
- zwężenia porów,
- usunięcia zaskórników, grudek i krostek,
- rozświetlenia skóry,
- pobudzenia procesów regeneracyjnych,
- zmniejszenia zaczerwień.
Taka forma pielęgnacji jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Ze względu na gwarantowane efekty widoczne już po pierwszej sesji, a także odprężenie, jakie daje masaż, warto skusić się na ten zabieg w dobrym gabinecie kosmetycznym. Jednak, czy zawsze jest to możliwe?
Przeciwwskazania do peelingu
Wykonanie peelingu węglowego niestety nie zawsze jest możliwe. Na podstawie informacji zebranych w wywiadzie kosmetolog zadecyduje, czy może zakwalifikować Cię do zabiegu. Wśród przeciwwskazań do terapii jest m.in. ciąża i karmienie piersią, infekcja bakteryjna lub wirusowa, stany zapalne skóry czy epilepsja.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Jakubowska Esthetic.