Walka z łupieżem

Zapraszamy do dyskusji osoby zainteresowane kosmetykami, urodą, kosmetologią i nowinkami z branży beauty. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.
joaśka4344

Walka z łupieżem

Post autor: joaśka4344 »

Moim problemem od jakiegoś czasu jest łupież. Nie wiem, jak sobie z nim poradzić, mam wrażenie, że jest go więcej, bardzo przeszkadza mi na co dzień i szukam pomocy, bo może macie jakieś sprawdzone środki. Czy znajdę coś odpowiedniego czy trzeba iść do trychologa?
kaśka00333

Re: Walka z łupieżem

Post autor: kaśka00333 »

Wiele zależy od tego, czy już coś stosowałaś. Warto byłoby sprawdzić, czy łupież nie pojawił się po jakiś kosmetykach, które używasz na skórę głowy. Może stosowałaś coś nowego w ostatnim czasie? Ja wyleczyłam łupież, ale po dokładnej konsultacji u trychologa.
jowiś0555

Re: Walka z łupieżem

Post autor: jowiś0555 »

A ja z kolei postanowiłam powalczyć z łupieżem sama i po kilku próbach się udało, a pomógł mi konkretnie szampon Ducray KELUAL DS. Łupież po kilku myciach przestał się pojawiać, teraz stosuję go tylko raz w tygodniu, co któreś mycie włosów i efekt jest super. Zero łupieżu. Używam go zamiennie z różnymi szamponami z dobrym składem.
joaśka4344

Re: Walka z łupieżem

Post autor: joaśka4344 »

Dziękuję za porady :) Chyba również dam sobie ostatnią szansę i spróbuję tego szamponu, a jeśli nie, to pójdę do trychologa. Widzę, że nawet dostępny jest w aptekach internetowych, więc nie muszę biegać stacjonarnie i go szukać. Na pewno kupię, bo cena jest super.
małgośka

Re: Walka z łupieżem

Post autor: małgośka »

Dość dobry i wcale nie tak drogi jest szampon przeciwłupieżowy "Dermedic - Capilarte". Do tego można próbować peelingu do skóry głowy (polecam ten do łupieżowej skóry glowy od Alfapart, mnie pomógł). Jeśli to nie przyniesie rezultatów to pozostaje trycholog.
Łupieżówa

Re: Walka z łupieżem

Post autor: Łupieżówa »

małgośka pisze: ↑05 sie 2021, 12:20 Dość dobry i wcale nie tak drogi jest szampon przeciwłupieżowy "Dermedic - Capilarte". Do tego można próbować peelingu do skóry głowy (polecam ten do łupieżowej skóry glowy od Alfapart, mnie pomógł). Jeśli to nie przyniesie rezultatów to pozostaje trycholog.

A byłabyś w stanie podesłać linki do tych produktów? Zwłaszcza do szamponu? Bo ceny tych aptecznych mnie przerażają :-( a zauwazyłam u siebie, że muszę myć przeciwłupieżowy dłuższą chwilę, zeby zażegnać problem...
małgośka

Re: Walka z łupieżem

Post autor: małgośka »

Łupieżówa pisze: ↑06 sie 2021, 15:07
małgośka pisze: ↑05 sie 2021, 12:20 Dość dobry i wcale nie tak drogi jest szampon przeciwłupieżowy "Dermedic - Capilarte". Do tego można próbować peelingu do skóry głowy (polecam ten do łupieżowej skóry glowy od Alfapart, mnie pomógł). Jeśli to nie przyniesie rezultatów to pozostaje trycholog.

A byłabyś w stanie podesłać linki do tych produktów? Zwłaszcza do szamponu? Bo ceny tych aptecznych mnie przerażają :-( a zauwazyłam u siebie, że muszę myć przeciwłupieżowy dłuższą chwilę, zeby zażegnać problem...

Szampon: https://www.notino.pl/dermedic/capilart ... lupiezowy/
Peeling: https://www.notino.pl/alfaparf-milano/s ... lupiezowi/

Możesz jeszcze pogooglać oczywiście, czy gdzieś nie ma taniej, ja akurat zamawiałam z Notino przy okazji innych rzeczy, bo tak mi było wygodnie ;-) peeling może jest trochę drogi, ale stosuje się go max 1 na tydzień, przez co wystarczy na dłuuugo. Jak nie jesteś przekonana to chociaż sam szampon polecam, bo naprawdę daje radę <3
Łupieżówa

Re: Walka z łupieżem

Post autor: Łupieżówa »

małgośka pisze: ↑09 sie 2021, 17:10
Łupieżówa pisze: ↑06 sie 2021, 15:07
małgośka pisze: ↑05 sie 2021, 12:20 Dość dobry i wcale nie tak drogi jest szampon przeciwłupieżowy "Dermedic - Capilarte". Do tego można próbować peelingu do skóry głowy (polecam ten do łupieżowej skóry glowy od Alfapart, mnie pomógł). Jeśli to nie przyniesie rezultatów to pozostaje trycholog.

A byłabyś w stanie podesłać linki do tych produktów? Zwłaszcza do szamponu? Bo ceny tych aptecznych mnie przerażają :-( a zauwazyłam u siebie, że muszę myć przeciwłupieżowy dłuższą chwilę, zeby zażegnać problem...

Szampon: https://www.notino.pl/dermedic/capilart ... lupiezowy/
Peeling: https://www.notino.pl/alfaparf-milano/s ... lupiezowi/

Możesz jeszcze pogooglać oczywiście, czy gdzieś nie ma taniej, ja akurat zamawiałam z Notino przy okazji innych rzeczy, bo tak mi było wygodnie ;-) peeling może jest trochę drogi, ale stosuje się go max 1 na tydzień, przez co wystarczy na dłuuugo. Jak nie jesteś przekonana to chociaż sam szampon polecam, bo naprawdę daje radę <3

Dziękuję <3 szampon faktycznie tani w porównaniu do innych przeciwłupieżowych :O na pewno wypróbuję.
Awatar użytkownika
kamilla
Posty: 169
Rejestracja: 14 mar 2019, 0:25

Re: Walka z łupieżem

Post autor: kamilla »

Ja też mam problemy z łupieżem i kupiłam sobie ten szampon Ducray który poleciliście. Od zawsze mam łupież i myślałam, że tak już zostanie a tu proszę, kilka razy umyłam i nic a nic mi się nie sypie z głowy i mnie nawet po 3 dniach od mycia nie swędzi głowa. Jestem w szoku bo tyle różnych szamponów używałam i żaden tam szybko nie pomagał i tak dokładnie nie oczyszczał.
Łyska

Re: Walka z łupieżem

Post autor: Łyska »

W takim razie jeżeli szukacie dobrej jakości szamponów do włosów o bogatym naturalnym składzie i jednocześnie skuteczności w działaniu w przypadku ich lepszego wyglądu i jednocześnie poradzenia sobie z łupieżem to zdecydowanie mogę polecić Wam do sprawdzenia ofertę https://davines.pl/produkty/szampon/ u których będziecie mogli liczyć na różnorodność w zależności od konkretnych wymagań i też na pewno zauważycie bardzo pozytywne efekty oraz zmiany :)
grażka

Re: Walka z łupieżem

Post autor: grażka »

Na silny łupież mnie pomógł tylko Ducray KELUAL DS. Dopiero druga dermatolog mi zapisała bo pierwsza już rozkładała ręce. Nie miałam nadziei, że całkiem pomoże, liczyłam tylko na zmniejszenie problemu i chociaż trochę uspokojenie głowy i tego swędzenia. Stosowałam dwa tygodnie i z mycia na mycie było lepiej. Śmiało mogę powiedzieć, że łupież poszedł precz a nawrotów nie ma ale zawsze w piątek myję głowę tym szamponem.
maryśka

Re: Walka z łupieżem

Post autor: maryśka »

Moim zdaniem najlepiej zdecydować się na bardzo dobry i skuteczny szampon jakim jest https://hermzlabs.pl/products/healpsorin-szampon-500ml . Jego działanie okazało się dla mnie naprawdę skuteczne, doskonale oczyszcza skórę i przede wszystkim niweluje uczucie swędzenia jak i pieczenia, więc warto na niego postawić.
ODPOWIEDZ