Okna pasywne - co myślicie?

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
Czesuawa
Posty: 368
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:05

Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: Czesuawa »

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
Teraz wszystko jest pasywne i energooszczędne...
Tutaj https://www.internorm.com/pl-pl/uslugi/ ... pasywnego/ czytałam coś więcej o tym, czym te okna pasywne się wyróżniają.
Są odpowiednie do domów pasywnych, ale właściwie nie ma przeszkód, żeby takie zainstalować w zwykłym budynku.
Ktoś z was jest bardziej w temacie?
Chętnie poznam wasze rady i opinie.
Awatar użytkownika
KrzyKrzysztof
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2019, 17:18

Re: Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: KrzyKrzysztof »

Nic Ci tutaj nie podpowiem. Poszukaj czegoś poprzez przeglądarkę według mnie.
Nie przejmuj się tym, że jesteś niemową [...] - Ludzie i tak nigdy nie słuchają!
Awatar użytkownika
Katarzyna
Posty: 621
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:28

Re: Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: Katarzyna »

Moim zdaniem takie okna pasywne do domu to całkiem dobry pomysł, sami takie mamy i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. My nasze okna zamawialiśmy akurat w firmie Bianex, której oferta jest dostępna na stronie https://bianex.pl/okna-pasywne/. W wolnej chwili polecam się zapoznać, na pewno będziecie zadowoleni ;)
Awatar użytkownika
mundialow
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:13

Re: Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: mundialow »

Jest to obcy mi temat. Może czegoś ciekawego się tutaj dowiem.
Nieśmiałość to skutek poczucia własnej niższości, mniejszej lub większej.
Awatar użytkownika
barbanio
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:03
Kontakt:

Re: Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: barbanio »

ważne, aby okna miały jakąś wentylację by uniknąć problemu z zaparowanymi szybami :)

piorąca kula moli
Awatar użytkownika
jorahmormontrip
Posty: 629
Rejestracja: 05 maja 2019, 11:58

Re: Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: jorahmormontrip »

Jeśli chodzi o okna, to najtańsze pewnie będą okna PVC - wszystko zależy od tego, jaki mamy budżet. Okna z Drutexu są dobre jakościowo, są tworzone z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Mają bardzo dobre parametry, tłumią dobrze hałasy i są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.. Mają też w ofercie drzwi, rolety, a ceny są w miarę przystępne.
Awatar użytkownika
turinka
Posty: 117
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:37

Re: Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: turinka »

Czesuawa pisze: ↑10 kwie 2019, 14:04 Są odpowiednie do domów pasywnych, ale właściwie nie ma przeszkód, żeby takie zainstalować w zwykłym budynku.
Ktoś z was jest bardziej w temacie?
Chętnie poznam wasze rady i opinie.
Wiesz ja nie jestem specjalistką w temacie ale moim zdaniem nie masz racji. Okna pasywne są przeznaczone typowo do budownictwa pasywnego. Do normalnego, standardowego budownictwa jak kupisz okna dobrej firmy jak Oknoplast to będziesz miał okna o dobrych parametrach, o odpowiedniej izolacji. Ja mam okna od nich nazywają się koncept, a siostra budowała dom pasywny i musiała mieć okna typowo pasywne więc zamówiła w Oknoplast okna Winergetic Premium Passive. Poczytaj sobie trochę o tym, dowiedz się od specjalisty. Moim zdaniem nie masz racji...
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 114
Rejestracja: 20 cze 2019, 16:10

Re: Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: Majka »

Do takich okien pasują plisy, takie nowoczesne plisy. Możecie je dostać w https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html , strona bardzo ciekawa, mają konkretny wybór, ceny atrakcyjne, więc czemu by nie skorzystać, prawda ?
Teraz odchodzi się od klasycznych rolet, liczy się oryginalny pomysł.
Awatar użytkownika
dama89
Posty: 233
Rejestracja: 28 mar 2019, 9:23

Re: Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: dama89 »

A co z roletami? Jakie proponujecie kupić? Które według was są najładniejsze i solidne? Ja znalazłam ciekawe wrocławskie rolety na stronie rolety.eu . Właśnie zastanawiam się nad tymi dzień-noc. Nie chce mieć generalnie firanek w domu. A te wydają się świetną alternatywą, kiedy będę chciała zapewnić sobie odpowiednią jasność w domu i prywatność.

jodła papieska
Awatar użytkownika
dlugopis34
Posty: 79
Rejestracja: 13 sie 2019, 19:23

Re: Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: dlugopis34 »

Myślę, że okna pasywne to dobre rozwiązanie, ponieważ to oszczędne rozwiązanie i dobra inwestycja na przyszłość. Warto jednak pamiętać, że prawidłowa wymiana okien to nie tylko wybór dobrej jakości okien, ale też ich odpowiedni montaż i demontaż. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, ponieważ błąd będzie nas sporo kosztował.
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 240
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:01

Re: Okna pasywne - co myślicie?

Post autor: Angela »

Ja akurat mam aluminiowe i sprawuja sie bardzo dobrze. Akurat producent okien z Nowego Sącza - ma tutaj porzadny asortyment W razie potrzeby mozna tez zwrocic sie o pomoc w kwestii montażu.. No i w wyborze konkretnych okien na pewno odpowiednio doradzą - ja moge jedynie ich polecic, bo wedlug mnie lepiej kierowac sie doswiadczeniem i wiedza odpowiednich osob
ODPOWIEDZ