jak wygląda leczenie uzależnienia od komputera?

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
Renia22
Posty: 67
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:07

jak wygląda leczenie uzależnienia od komputera?

Post autor: Renia22 »

jak wygląda leczenie uzależnienia od komputera?
Czy ktoś z Was może korzystał z takiej profesjonalnej terapii, albo ma w rodzinie kogoś,
kogo trzeba było na taki "odwyk" wysłać do fachowców?

Pytam, bo mamy w rodzinie nastolatka, który już przekracza wszelkie normy, niestety..
i rozglądamy się za ośrodkiem, który specjalizuje się w tego rodzaju zaburzeniu,
na razie wstępnie mamy na oku ośrodek Rehab ( https://rehab-terapia.pl/oferta/uzalezn ... komputera/ - tu czytałam właśnie dużo o leczeniu typowo uzależnienia od komputera) i na razie jesteśmy bardzo "za" wyborem własnie tego miejsca,
z racji na specjalistów i atmosferę, ale jeszcze szukamy dodatkowych opinii osób, które już tam leczenie przechodziły,
albo ich rodziny.

Podpowiecie?
Awatar użytkownika
Cindy
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2019, 23:32

Re: jak wygląda leczenie uzależnienia od komputera?

Post autor: Cindy »

Żadne uzależnienie nie jest łatwe, do każdego trzeba indywidualnego podejścia. Wiem, że świetni specjaliści naprawdę są w stanie pomóc. Miejscem godnym polecenia jest Klinika Kuźnia https://klinikakuznia.pl ważne tylko, żeby osoba uzależniona wiedziała, że ma problem. U nas zaczęło się właśnie od gir komputerowych, przeszło w ogromne problemy z hazardem.
Awatar użytkownika
Sensor
Posty: 58
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:10

Re: jak wygląda leczenie uzależnienia od komputera?

Post autor: Sensor »

Moim zdaniem trzeba szukać pomocy u specjalistów, bo takie uzależnienie może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Gdy widać już jakieś sygnały to najlepiej zgłosić się do jakiegoś dobrego ośrodka terapii. Na przykład słyszałam, że świetnym miejscem jest Nefo, gdzie otaczają indywidualną troską każdego pacjenta. Nawet osoby bliskie uzależnionym. Warto zainteresować się ich ofertą.
Awatar użytkownika
kurczaczek
Posty: 76
Rejestracja: 19 maja 2019, 7:58

Re: jak wygląda leczenie uzależnienia od komputera?

Post autor: kurczaczek »

Podejrzewam, że takie uzależnienie może być bardzo ciężkie i długotrwałe do leczenia. Ale nie należy się ty zrażać tylko pomóc takiej osobie, gdyż samemu sobie z takim uzależnieniem nie poradzimy. W takim przypadku pomocny może być Ośrodek terapii Wiosenna gdzie pracują fachowcy którzy posiadają wiedzę na ten temat i z pewnością nam pomogą. W każdym bądź razie ja bym tam zgłosiła się po pomoc
Awatar użytkownika
domcia
Posty: 91
Rejestracja: 05 sty 2019, 17:53

Re: jak wygląda leczenie uzależnienia od komputera?

Post autor: domcia »

Kazde uzaleznienie można leczyc, tylko wystarczy chcieć, i przyznac się do tego że mam z tym problem. Jest wiele ośrodków leczenia uzależnień i jeden z nich to Ośrodek Terapii Forest. Tutaj znajdziesz wsparcie doświadczonych terapeutów, znam ten ośrodek bo mój brat tutaj był jakiś czas temu i na prawdę wyszedł z tamtąd zupełnie odmieniony, nowonarodzony inny człowiek.
Awatar użytkownika
kiepurka
Posty: 114
Rejestracja: 28 cze 2019, 13:17

Re: jak wygląda leczenie uzależnienia od komputera?

Post autor: kiepurka »

W Wisle jest osrodek Tratwa ktory taka terapie prowadzi -- zobacz sobie na https://tratwa.pl/leczenie-uzaleznienia ... utera.html - syn mojej przyciolki niedawno wrocil z tamtejszej terapii - naprawde mega pomoc rowniez dla wspoluzaleznionych
ODPOWIEDZ