Gardło - co oznacza drapanie w nim

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
Doleta

Gardło - co oznacza drapanie w nim

Post autor: Doleta »

Czy to poczucie drapania w gardle zawsze musi być oznaką choroby? co to może oznaczać?
Awatar użytkownika
ramonesska

Re: Gardło - co oznacza drapanie w nim

Post autor: ramonesska »

Nie zawsze :) może też w ten sposób się objawiać alergia albo reakcja na zanieczyszczenie powietrza :) https://pelafenlek.pl/drapanie-w-gardle ... m-choroby/ zostawiam, do poczytania :)
Kużek

Post autor: Kużek »

No to oczyszczacz powietrza i będzie po problemie. ja mam firmy Stadler Form. i nie drapie w gardle i katary nie występuja tak jak kiedyś
baśka

Post autor: baśka »

u mnie wlasnie tak zaczyna sie zapalenie gardła :) wtedy juz wiem, ze cos sie swieci i od razu stosuje septogard zeby sie jakies zapalenie nie rozwinelo :)
Awatar użytkownika
Katarzyna

Post autor: Katarzyna »

Ja najczęściej jak zaczyna mnie boleć gardło lub zaczynam odczuwać w nim nieprzyjemne drapanie, to biorę tabletki Neo-Angin. I z reguły następnego dnia gardło jest już w dużo lepszym stanie, tak więc rzadko kiedy idę z tym do lekarza.
Awatar użytkownika
kamilla

Post autor: kamilla »

Jakaś infekcja to na pewno się rozwija jak zaczyna boleć gardło. I nie wiadomo czy to wirus, bakteria, grzybicza infekcja. Najlepiej zastosować Octenisept do płukania wtedy. Łagodzi dolegliwości, odkaża. Dla mnie nie ma minusów w ogóle, to wygodny spray a tyle zastosowań ma .
Fiona ś.

Post autor: Fiona ś. »

No może to być spowodowane alergią. Drapanie w gardle nie zawsze oznacza choroby, a by to potwierdzić trzeba iść do lekarza - najlepiej zarówno do alergologa jak i do laryngologa. Jak coś to w Centrum Medycznym Rewolucji 59 w Łodzi przyjmuje świetny alergolog dziecięcy, do którego warto pójść z dzieckiem w takiej sytuacji.
ODPOWIEDZ