fotowoltaika - czy to się opłaca ?

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
palądyn

fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: palądyn »

Polecam wejść w tą stronę, opisali tutaj ten problem kliknij aby dowiedzieć się więcej o fotowoltaice https://elektrokalka.pl/o-firmie/
martyśka

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: martyśka »

instalacja fotowoltaiczna staje się coraz popularniejszą inwestycją, która zwraca się po kilku latach. Warto ubiegać się o dofinansowanie do tej inwestycji, a co najważniejsze należy zwrócić się do doświadczonych wykonawców, którzy zaprojektują cała instalację pod potrzeby naszego domostwa. Najważniejsze, by była ona optymalnie dopasowana do naszego zużycia prądu bo tylko wówczas będzie to dobrze działać. My zwróciliśmy się o projekt i wyceny do Hymon, który jest liderem na rynku polskim i ma spore doświadczenie w tej dziedzinie. Na instalację dają 15 lat gwarancji i co najważniejsze otaczają klienta również opieką serwisową.
Awatar użytkownika
truvo
Posty: 135
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:18

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: truvo »

Zgadzam się, że coraz więcej osób decyduje się na montowanie paneli słonecznych i szczerze przyznam, że po sprawdzeniu oferty https://sunvival.pl/ sam zacząłem rozważać tę opcję. Cenowo nie wygląda to najgorzej, a instalacja fotowoltaiki niesie ze sobą wiele korzyści zarówno tych finansowych jak i ekologicznych.
Awatar użytkownika
gaster
Posty: 138
Rejestracja: 22 sty 2020, 16:52

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: gaster »

Jak najbardziej tak, teraz wiele osób inwestuje w fotowoltaikę i jak najbardziej ma rację. Dzięki panelom słonecznym dostarczany do domu jest prąd, który jest dla nas bardzo ważny, a z czasem możemy dzięki panelom mieć go za darmo. Jeśli zastanawiacie się nad tym jaka firma ma najlepsze falowniki, to według mnie https://www.fox-ess.pro/ są już na polskim rynku od jakiegoś czasu i jest już ich sprzęt dostępny u niektórych dystrybutorów.
Jędruś

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Jędruś »

Oczywiście że się opłaca zwłaszcza obecnie kiedy państwo dopłaca do instalacji więc można sporo oszczędzić. Nie tylko jest ekologiczna ale także znacząco obniża rachunki za prąd. Jak potrzebujesz więcej informacji to https://house-solutions.pl/ ich udzieli i wykona samą instalację.
panuś030322

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: panuś030322 »

Montaż paneli fotowoltaicznych to spore wyzwanie finansowe oraz logistyczne. Gdy decydujemy się na taką inwestycję warto skorzystać ze sprawdzonej firmy która zajmuję się kompleksowo tym tematem. Firma https://eeef.pl/panele-fotowoltaiczne-dla-rolnictwa/ specjalizuję się w instalacja fotowoltaicznych, więc warto skorzystać.
Małgo

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Małgo »

Naprawdę zastanawiają mnie jeszcze takie pytania, czy fotowoltaika się opłaca. To ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości? Przecież tyle się na ten temat mówi. Polecam zajrzeć chociażby na stronę firmy Fotowoltaika Orzeł, konkretnie tutaj: https://fotowoltaikaorzel.pl/oszczednosc/ i poczytać, na jaką oszczędność dzięki takim panelom można liczyć.
Awatar użytkownika
Katarzyna
Posty: 622
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:28

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Katarzyna »

Tak naprawdę coraz więcej nie tylko osób prywatnych, ale również i przedsiębiorców korzysta właśnie z odnawialnych źródeł energii, w tym również z fotowoltaiki. Pojawili się nawet na rynku "zieloni" dostawcy prądu, którzy oferują energię elektryczną pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł. Z tego, co wiem, to tak działa na przykład firma respect energy. Słyszeliście o niej wcześniej?
Oskaruś34

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Oskaruś34 »

Oczywiście, że inwestycja w panele słoneczne jest opłacalna. Przecież takie panele przydają się w różnych sytuacjach np. w instalacjach oświetleniowych, w tym w oświetleniu pasów startowych na lotniskach czy też w domach mieszkalnych i domkach letniskowych.
Taduś91

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Taduś91 »

martyśka pisze: ↑18 lut 2021, 19:39 instalacja fotowoltaiczna staje się coraz popularniejszą inwestycją, która zwraca się po kilku latach. Warto ubiegać się o dofinansowanie do tej inwestycji, a co najważniejsze należy zwrócić się do doświadczonych wykonawców, którzy zaprojektują cała instalację pod potrzeby naszego domostwa. Najważniejsze, by była ona optymalnie dopasowana do naszego zużycia prądu bo tylko wówczas będzie to dobrze działać. My zwróciliśmy się o projekt i wyceny do Hymon, który jest liderem na rynku polskim i ma spore doświadczenie w tej dziedzinie. Na instalację dają 15 lat gwarancji i co najważniejsze otaczają klienta również opieką serwisową.
Oczywiście, że panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne, ponieważ można na tym sporo zyskać. Najpierw trzeba zainwestować ale zyski są widoczne naprawdę szybko, dlatego też warto rozważyć skorzystanie z takiego rozwiązania.
Święcik

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Święcik »

gaster pisze: ↑15 kwie 2021, 16:37 Jak najbardziej tak, teraz wiele osób inwestuje w fotowoltaikę i jak najbardziej ma rację. Dzięki panelom słonecznym dostarczany do domu jest prąd, który jest dla nas bardzo ważny, a z czasem możemy dzięki panelom mieć go za darmo. Jeśli zastanawiacie się nad tym jaka firma ma najlepsze falowniki, to według mnie https://www.fox-ess.pro/ są już na polskim rynku od jakiegoś czasu i jest już ich sprzęt dostępny u niektórych dystrybutorów.
Zgadzam się, solidna marka, ma dobry sprzęt do tego niedrogi. Dobrze, że w końcu są w Polsce, akurat niedawno u siebie zakładałem fotowoltaikę i mam ich falownik jak na razie jestem bardzo zadowolony z wyboru. Poczytałem sporo o tych falownikach na zagranicznych forach, bo foxess za granicą jest dostępny od wielu lat i to tam zostałem przekonany co do tej marki.
Kłaczek

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Kłaczek »

Oczywiście że się opłaca o ile zlecisz to specjalistom jak ci z firmy https://www.ekoradcy.pl/co-oferujemy/pa ... woltaiczne bo dobiorą ci najlepsze rozwiązania i pomogą uzyskać dofinansowania oraz przeprowadzą przez cały proces. Samemu nie podejmuj decyzji bo możesz się naciąć i zamiast oszczędności będziesz mieć dodatkowe koszta.
Awatar użytkownika
turinka
Posty: 117
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:37

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: turinka »

Moim zdaniem jak najbardziej. Energia solarna to przyszłość. ;) Razem z mężem zdecydowaliśmy się na panele solarne od https://eeef.pl/ i jesteśmy bardzo zadowoleni. Fachowy montaż i pomoc w uzyskaniu dotacji to ogromny plus ten firmy. Co do samej inwestycji - pieniądze zwracają się średnio po pięciu latach latach, chociaż sadząc po rachunkach za prąd szybciej się zwróci.
puśka

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: puśka »

Myślę, że się opłaca. Nie ma żadnych przeciwskazań do założenia paneli słonecznych a powiedziałabym, że warto je montować, ponieważ dbamy przy tym o nasze środowisko a jest bardzo ważne dla nas. Nawet znam odpowiednią firmę, która montuję panele fotowoltaiczne. Tutaj macie link https://solar-distribution.baywa-re.pl/ kojarzycie ich??
Awatar użytkownika
sersosi
Posty: 732
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:43

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: sersosi »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego nie zwlekaj i kliknij w ten link https://elektrokalka.pl/
Liśka

Re: fotowoltaika - czy to się opłaca ?

Post autor: Liśka »

Naprawdę zastanawiają mnie nadal takie pytania - czy to się opłaca?! Kurczę, przecież to nie tylko ogromna oszczędność dla naszego portfela (nadmiar prądu, którego nie wykorzystamy, można przecież sprzedać), ale też rozwiązanie ekologiczne, a powinniśmy mocno naciskać na to, żeby dbać o ekologię. My cieszymy się już z paneli na dachu, serdecznie polecam Wam firmę Stilo Energy https://stiloenergy.pl
ODPOWIEDZ