Czy to już depresja?

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą i urodą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
Tradycja

Czy to już depresja?

Post autor: Tradycja »

Znalazłam się ostatnio w dość trudnej sytuacji. W mojej pracy zmieniła się kierowniczka i… zaczęło się piekło. Nie przeszkadza mi ilość pracy, bo lubię to co robię, ale atmosfera w pracy zrobiła się nie do zniesienia. Potrzebuję z kimś o tym porozmawiać, bo inaczej nie wytrzymam zbyt długo… Ktoś był w podobnej sytuacji?
Awatar użytkownika
Kasjopeja

Re: Czy to już depresja?

Post autor: Kasjopeja »

Takie zjawisko w miejscu pracy ma swoją nazwę – to zwyczajny mobing! Nie można się na to godzić. Przede wszystkim potrzebujesz wsparcia, najlepiej psychologa http://www.poradniasalomon.pl/. Potem warto zacząć działać, żeby zmienić tą sytuację. Tylko Ty jesteś ofiarą tej pani kierownik? 
Awatar użytkownika
Tradycja

Post autor: Tradycja »

Dzięki za namiar do Poradni Salomon, zaraz tam zadzwonię i się umówię. Nie, nie tylko ja, cały dział jest zastraszony, ale nikt nie ma odwagi się odezwać.
Awatar użytkownika
Kasjopeja

Post autor: Kasjopeja »

Musicie zacząć działać i to zdecydowanie, prawo jest po Waszej stronie!
Joaśka

Post autor: Joaśka »

Tradycja pisze: ↑02 sie 2019, 2:52 Znalazłam się ostatnio w dość trudnej sytuacji. W mojej pracy zmieniła się kierowniczka i… zaczęło się piekło. Nie przeszkadza mi ilość pracy, bo lubię to co robię, ale atmosfera w pracy zrobiła się nie do zniesienia. Potrzebuję z kimś o tym porozmawiać, bo inaczej nie wytrzymam zbyt długo… Ktoś był w podobnej sytuacji?
Bardzo możliwe, przeczytaj sobie artykuł jak pomóc osobie w depresji na blogu Wetalk, bardzo merytoryczny tekst, na pewno ułatwi Ci zrozumienie problemu i jak sobie z nim radzić.
MaryśkaJaworzno

Post autor: MaryśkaJaworzno »

Nie jestem specjalistką i trudno mi powiedzieć czy to depresja, czy inna dolegliwość. Na pewno warto abyś skonsultowała to z psychologiem/psychoterapeutą.

Jeżeli jednak nie chcesz nigdzie się wybierać z różnych względów (czasowych, lęku, itd.) to może zaciekawi Cię program Elpis: https://www.elpisonline.pl/kursy/. Bazuje on na terapii poznawczo-behawioralnej i jest ukierunkowany na rozwiązywanie problemów takich jak lęk, złe samopoczucie i wspomniana przez Ciebie depresja.
ODPOWIEDZ