Studia

Kącik dla fanek mody. Polecamy najmodniejsze ubrania, rozmawiamy o trendach, stylówkach, inspirujemy się nawzajem.
Awatar użytkownika
sowisia2
Posty: 201
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:00

Studia

Post autor: sowisia2 »

Witam, moim zdaniem warto zwrócić się ku takim uczelniom jak WSZOP w Katowicach. Dzięki temu, że są to nowoczesne uczelnie, to mają łatwiej z przystosowaniem się do aktualnych czasów i potrzeb. Bardzo interesującym kierunkiem jest psychologia biznesu. Sprawdźcie sami co prezentują http://www.wszop.edu.pl/kierunki-studio ... 314,54,259. Według mnie absolwenci po takim kształceniu powinni mieć łatwiej ze znalezieniem dobrej pracy.
Awatar użytkownika
emilka902
Posty: 81
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:31

Re: Studia

Post autor: emilka902 »

Czy u Was na uczelniach też organizowane są różne kursy, szkolenia itd., w których można brać udział, aby się sprawdzić? Przeglądałam ostatnio uczelnie i trafiłam w tym miejscu na kurs rysunku. Myślę, że to bardzo dobrze świadczy o takiej uczelni, która dba o dodatkowe kształcenie.
Awatar użytkownika
Hankka21
Posty: 79
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:26

Re: Studia

Post autor: Hankka21 »

Moim zdaniem lepiej kształcić się w konkretnym zawodzie niż robić studia. Ja planuję zostać kosmetyczką więc jestem na kursie zawodowym kosmetycznym w Beauty Lux. 160 godzin, wiec trcohę się do Warszawy najeżdże ale to i tak bez porównania do studiów ktore trwaja 5 lat. Tutaj zdobywam konkretne umiejętności a po wszystkim zdobędę uprawnienia do pracy z klientkami :)
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 240
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:01

Re: Studia

Post autor: Angela »

to prawda, jednak w wiekszosci z biznesow niezwykle wazna jest znajomosc języków. Angielski powinnismy miec w malym paluszku, ale nie ma co sie martwic jesli znacie jedynie podstawy. Mozna zapisac sie na takie kursy online i rozmawiac z native speakerem https://edueduonline.pl/blog/ - takie zajecia nie są stresujące ,a lekcje u osób dostosowujących się do Waszego poziomu znajomosci języka są bardzo efektywne. Szybko osiaga sie progres
Awatar użytkownika
malva
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2019, 5:57

Re: Studia

Post autor: malva »

studia są niezbędne :) Ja najpierw zrobiłam licencjat i magistra z zarządzania, a obecnie jestem na studiach podyplomowych z zarządzania prawem medycznym ( na Mazowieckiej Uczelni Medycznej) . Dużo nauki, ciekawe zajęcia na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
anastazja
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2020, 14:25

Re: Studia

Post autor: anastazja »

Myślę, że wybierając kierunek studiów warto się kierować zarówno swoimi zainteresowaniami, zdolnościami jak i zapotrzebowaniem na dany zawód na rynku pracy. Wbrew pozorom nie tylko umysły ścisłe teraz mogą robić karierę, także jeśli jesteście raczej humanistami, poleca przejrzeć ofertę WWSH: https://wwsh.edu.pl/ . Macie tu do wyboru m.in. dziennikarstwo oraz pedagogikę. Sama się zastanawiam czy nie uzupełnić wykształcenia na tej popularnej warszawskiej uczelni. Można zaocznie, więc naukę dam radę swobodnie pogodzić z pracą.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:49

Re: Studia

Post autor: AbiUbu »

Dla mnie ważnym czynnikiem jest przy wyborze uczelni i studia stypendium socjalne - jak ciężko je dostać, w jakiej wysokości jest przyznawane. Nie czarujmy się, dla wielu osób to wydatek nie do przeskoczenia, a czasem kwestia wybrania nawet gorszej jakości to nierzadko jedyna możliwość, aby takie studia w ogóle odbyć.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 191
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:28

Re: Studia

Post autor: Bodzio12 »

Jeśli chcecie wybrać się na dobre studia to polecam zapoznać się z kierunkami w wyższej szkole https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... noszkolna/ moim zdaniem bardzo przyszłościowy jest kierunek pedagogiki wczesnoszkolnej. Poczytajcie polecam.
Awatar użytkownika
aga33
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2020, 12:29

Re: Studia

Post autor: aga33 »

W czym się czujesz dobrze? Uważam, że kierunek administracja zawsze da ci chleb. Sama skończyłam socjologie i strasznie żałuję, teraz własnie a podyplomowe wybieram się na administracje.
Awatar użytkownika
mordka31
Posty: 379
Rejestracja: 22 mar 2019, 17:52

Re: Studia

Post autor: mordka31 »

Niezwykle poważny i konkretny krok, który wymaga od Ciebie pełnego zaangażowania i dużej świadomości siebie. To niezwykle istotna kwestia, której nie można w żadnym wymiarze pominąć. W takim wypadku wybór kierunku też ma znaczenie. Jeśli marzysz o pracy w mediach to studia dziennikarstwo Warszawa są stworzone właśnie dla Ciebie. Zajrzyj na https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/dziennikarstwo/ i sprawdź ich ofertę.
anieluś

Re: Studia

Post autor: anieluś »

Mojemu dziecku marzą się studia , obecnie jest na etapie przygotowań do matury . Najbardziej obawia się fizyki , aby utrwalić swoje umiejętności kupił sobie przez internet podręcznik pt " Repetytorium maturzysty 2021. Fizyka " tutaj https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-fizyka-2021 . Jest doskonałym poradnikiem, który zawiera cały materiał ze wszystkich klas liceum
jędza

Re: Studia

Post autor: jędza »

Jeśli studia to tylko w Krakowie. A Miejsce w akademiku Kraków znajdą studenci uczelni publicznych i niepublicznych. Studenci zaoczni mogą rezerwaować miejsca na krótszy okres czasu. W Krakowie jest trzysta kierunków rożnych studiów, więc każdy chcący tu studiować znaajdzie odpowiedni kierunek dla siebie.
dontreś

Re: Studia

Post autor: dontreś »

W sumie nie mam zastrzeżeń do tego, co chcecie robić, ale dla mnie ważne jest także to, jak mogę sobie pomóc, ale i innym. Dlatego zainteresowało mnie pielęgniarstwo studia chcę w tym kierunku zrobić. Wiem, że to może prawie nic, ale dla mnie ma to znaczenie.
Awatar użytkownika
Katarzyna
Posty: 622
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:28

Re: Studia

Post autor: Katarzyna »

A skoro już mowa o studiach, to jakie są Waszym zdaniem najlepsze kierunki, które oferuje politechnika krakowska? Co warto studiować właśnie na tej uczelni? Ja słyszałam, że dużą popularnością cieszy się informatyka, a po takim kierunku można podobno naprawdę całkiem nieźle zarabiać ;)
Spiczyńskiza

Narażeni amerykańscy miliarderzy za uchylanie się od płacenia podatków

Post autor: Spiczyńskiza »

Media śledcze ujawniły, że amerykańscy miliarderzy Musk, Bezos Soros, rzadko płacą podatki dochodowe,สล็อต ambbet
poinformował Bloomberg, powołując się na portal śledczy ProPublica. 25 najbogatszych amerykańskich miliarderów, takich jak Elon Musk z Tesli, Jeff Bezos z Amazona i George Soros, rzadko płacą federalne podatki dochodowe lub nie płacą nic. rok
ProPublica, która twierdzi, że widziała dokumenty pokazujące podatników, aby ubiegali się o identyfikację podatkową Jeff Bell sieć nie płaci podatku dochodowego w 2007 i 2011 r. Elon Musk nie został zapłaconyw 2018.
nielicznym zamożnymCi, którzy rzadko płacą federalne podatki dochodowe, to miliarder, właściciel firmy medialnej Michael Bloomberg i były burmistrz Nowego Jorku Carl, inwestor i aktywista.
IcahnWiele osób płaci podatek dochodowy poniżej 37% stawki ustalonej dla najlepiej zarabiających. Ale w porównaniu z wartością aktywów, którą podał magazyn Forbes. 25 najbogatszych amerykańskich miliarderów łącznie zwiększyło swój majątek o 401 miliardów dolarów w latach 2014-2018. Według danych podatkowych uzyskanych przez ProPublica w tym czasie zapłacili oni tylko 13,6 miliarda dolarów podatku dochodowego, czyli zaledwie 3,4% wartości dodanej aktywów
. ProPublica powiedział, że miliarderzy nie złamali prawa składania podatków. ale za pomocą metod uchylania się od płacenia podatków, których zwykli ludzie nie mogą Korzystają również z luk w prawie. z powodu słowa „Dochód podlegający opodatkowaniu” zgodnie z prawem USA nie obejmuje zwiększonej wartości aktywów, takich jak akcje, nieruchomości i jachty, chyba że aktywa te są sprzedawane i wytwarzane w celu generowania dochodu.
Obrazek
Przedstawiciel Sorosa powiedział później ProPublicy, że Soros nie będzie musiał płacić podatku dochodowego w latach 2016-2018, ponieważ jego inwestycja była na stratach. Bezos poinformował w 2011 r., że straty inwestycyjne były większe niż przychody, więc w tym roku mógł wykazać stratę. A także otrzymać obniżkę w wysokości 4000 USD na alimenty.
Ponieważ Departament Skarbu USA przygotowuje się do zbadania ujawnienia zeznań podatkowych bo to nielegalne
Wiadomość pojawia się w czasie, gdy prezydent Joe Biden planuje podnieść podatki miliarderom, aby zainwestować w projekty infrastrukturalne w kraju. Podniesie również maksymalną stawkę podatku dochodowego z 37% do 39,6% i prawie podwoi podatek od inwestycji do 39,6% w przypadku Amerykanów zarabiających mniej niż 1 milion dolarów rocznie.
ODPOWIEDZ