Jakie konto bankowe wybrać ?

Kącik dla fanek mody. Polecamy najmodniejsze ubrania, rozmawiamy o trendach, stylówkach, inspirujemy się nawzajem.
Awatar użytkownika
Aniko6
Posty: 86
Rejestracja: 14 gru 2018, 16:15

Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Aniko6 »

jestem studentką i na ten rok akademicki wyjeżdżam do Niemiec na wymianę. zastanawiam się nad założeniem konta walutowego. stypendium z uniwersytetu mogę otrzymywać w zł lub euro, wpłaty od rodziców raczej przelewem w zł. istnieje też możliwość podjęcia tam pracy przeze mnie. dlatego też chciałam poradzić się kogoś w kwestii kont walutowych. Jakie najlepiej założyć . Czytałam porównanie kont walutowych w euro i myślę nad kontem Nest bank , co radzicie ?
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:49

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: AbiUbu »

Myślę, że to dobry wybór. Tak naprawdę ważne jest, aby mieć jakiekolwiek konto bankowe, na które będzie przychodzić stypendium socjalne na studiach. Jeżeli jest taka sytuacja, że zależy nam, aby jak najszybciej środki lądowały na naszym koncie, bo np. mamy do opłacenia czynsz za mieszkanie w sztywnym terminie, to warto sprawdzić, z jakiego konta są wypłaty i swoje założyć w tym samym banku.
Awatar użytkownika
Stylowo123
Posty: 187
Rejestracja: 22 sie 2019, 11:26

Re: Jakie konto bankowe wybrać ?

Post autor: Stylowo123 »

widziałam, ze ofert jest teraz bardzo dużo, tylko trzeba się zastanowić co bedzie najlepsze. Czego tak naprawdę potrzebujesz od konta. Czytałam, ze płatnosci krypto walutami są coraz bardziej popularne, więc takie konto jak to https://bitbay.net/pl/konto-osobiste , które oferuje wymienę na krypto waluty może okazać się bardzo praktyczne.
ODPOWIEDZ