Ulubiony zapach

Zapraszamy do dyskusji osoby zainteresowane kosmetykami, urodą, kosmetologią i nowinkami z branży beauty. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.
mróz

Ulubiony zapach

Post autor: mróz »

Witam w nowym, właśnie założonym wątku i kłaniam się nisko :D
Macie swój jeden ulubiony zapach, który obowiązkowo musicie mieć w domu? Którego używacie długo i jesteście mu wierne? Szukam ciekawych pomysłów na prezent dla samej siebie :D i nie wiem co wybrać ;)

deagle pl
użytkowa

Re: Ulubiony zapach

Post autor: użytkowa »

mróz pisze: ↑04 sie 2021, 14:58 Witam w nowym, właśnie założonym wątku i kłaniam się nisko :D
Macie swój jeden ulubiony zapach, który obowiązkowo musicie mieć w domu? Którego używacie długo i jesteście mu wierne? Szukam ciekawych pomysłów na prezent dla samej siebie :D i nie wiem co wybrać ;)
Ja mam 2 zapachy które używam stale Armani Si do pracy oraz DKNY Golden Delicious (te złote) uwielbiam na lato. A Ty jakie lubisz i jakie masz w domu?
Teośka

Re: Ulubiony zapach

Post autor: Teośka »

Ostatnio nie byłam w dobrej formie i żeby poprawić sobie humor postanowiłam coś sobie zafundować. Wybór padł na perfumy arabskie marki Tabacora https://www.zapach-orientu.pl/tabacora-c-1_47.html/s=2 Popsikałam na rękę i... absolutny odlot, dosłownie arcy - uroczy, spodobały mi się niesamowicie i na dodatek podobają mi się bardziej, tego właśnie szukałam!
Fąfel

Re: Ulubiony zapach

Post autor: Fąfel »

Mój ulubiony: https://www.notino.pl/givenchy/amarige- ... la-kobiet/
Amarige można albo kochac, albo nienawidzić... Dla wielu za ciężki, dla mnie jest w nim jakieś uosobienie kobiecości... Pamiętam do tej pory swoje początki z nim - dostałam w prezencie miniaturkę od koleżanki. I też najpierw zapach mnie odrzucił, potem się z nim zaczęłam, oswajać, lubić, a na koniec skończyło się na wielkiej miłości :P
mróz

Re: Ulubiony zapach

Post autor: mróz »

użytkowa pisze: ↑04 sie 2021, 14:58 Ja mam 2 zapachy które używam stale Armani Si do pracy oraz DKNY Golden Delicious (te złote) uwielbiam na lato. A Ty jakie lubisz i jakie masz w domu?
Widzę że gustujesz w dość kosztownych perfumach. Ja raczej tyle nie wydaję na siebie, chyba że dostanę w prezencie.
użytkowa

Re: Ulubiony zapach

Post autor: użytkowa »

To fakt, trochę kosztują, ale są tego warto. Jak kupisz tanie zapachy to trzeba ich trochę na siebie wylać, żeby pachnieć a i tak szybko się ulatniają. Za to droższe zapachy wystarczy rozpylić 2 razy i chodza za Tobą długo. Więc z ekonomicznego punktu widzenia, wcale nie wychodza drogo, chociaż trzeba za nie trochę zapłacić :D Poza tym warto poszukać tanich sklepów, bo można je dostać czasem w promocjach i to niedrogo. Sprawdź sobie na Aleperfumeria - oni mają dobre ceny jeśli chodzi o internet
Eweluńka

Re: Ulubiony zapach

Post autor: Eweluńka »

Fąfel pisze: ↑05 sie 2021, 12:17 Mój ulubiony: https://www.notino.pl/givenchy/amarige- ... la-kobiet/
Amarige można albo kochac, albo nienawidzić... Dla wielu za ciężki, dla mnie jest w nim jakieś uosobienie kobiecości... Pamiętam do tej pory swoje początki z nim - dostałam w prezencie miniaturkę od koleżanki. I też najpierw zapach mnie odrzucił, potem się z nim zaczęłam, oswajać, lubić, a na koniec skończyło się na wielkiej miłości :P
Ooo Amarige jest cudowny... <3 choc zgodzę się - nie każdemu "podchodzi". Kiedyś testowałyśmy go w drogerii z koleżanką i ja się zakochałam, a jej się nie spodobało. Ja to bym sobie kupiła, gdyby nie był drogi ;-( lubię konkretne zapachy, te słodkie i landrynkowe to nie dla mnie...
Żyleta

Re: Ulubiony zapach

Post autor: Żyleta »

A ja bardzo lubię kwiatowe zapachy i u mnie w domu są Acqua Di Gioia (też są droższe) ale piękne i na wyjścia używam tylko ich oraz J by Jennifer Aniston - one nie są drogie i ich używam na co dzień. One nawet nie są aż tak bardzo kwiatowe i z takich tańszych mogę je polecić
Fąfel

Re: Ulubiony zapach

Post autor: Fąfel »

Eweluńka pisze: ↑09 sie 2021, 13:40
Fąfel pisze: ↑05 sie 2021, 12:17 Mój ulubiony: https://www.notino.pl/givenchy/amarige- ... la-kobiet/
Amarige można albo kochac, albo nienawidzić... Dla wielu za ciężki, dla mnie jest w nim jakieś uosobienie kobiecości... Pamiętam do tej pory swoje początki z nim - dostałam w prezencie miniaturkę od koleżanki. I też najpierw zapach mnie odrzucił, potem się z nim zaczęłam, oswajać, lubić, a na koniec skończyło się na wielkiej miłości :P
Ooo Amarige jest cudowny... <3 choc zgodzę się - nie każdemu "podchodzi". Kiedyś testowałyśmy go w drogerii z koleżanką i ja się zakochałam, a jej się nie spodobało. Ja to bym sobie kupiła, gdyby nie był drogi ;-( lubię konkretne zapachy, te słodkie i landrynkowe to nie dla mnie...
Oooo ja też nienawidzę landrynkowych, cukierkowych zapachów xD kojarzą mi się ze słitaśnymi księżniczkami Disneya :lol: Co do Amarige to fakt - do najtańszych nie należy, ale wystarczą czasem 2 psiknięcia, by pachnieć. Raz kupiony flakonik starczy na długo. Możesz ewentalnie polować na aukcjach (ludzie czasem odsprzedają perfumy jak im nie pasują) lub na promocjach - na Notino się czasem zdarzają też fajne :-) (chyba najlepsze promki ze wszystkich drogerii pod kątem perfum).
Aniołek

Re: Ulubiony zapach

Post autor: Aniołek »

Jasne, że tak. Przecież dzisiaj jesteście w stanie dobierać takie kosmetyki, które realnie mogłyby sprawdzić się w Waszym przypadku. Jeśli macie swój ulubiony zapach, to może warto byłoby poszukać tańszego zamiennika? Na stronie https://perfumypremium.pl/pl/producer/Dolce-Gabbana/120 macie bardzo ciekawe zestawienia, które realnie mogą przypaść Wam do gustu. Czuję, że w ten sposób będziecie w stanie dobrać taki zapach, które zrobi na Was największe wrażenie. To bardzo fajna opcja, pomyślcie nad tym.
Awatar użytkownika
bartlomiejwysocki
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2020, 15:20

Re: Ulubiony zapach

Post autor: bartlomiejwysocki »

Siemka. Moja dziewczyna zawsze używa takich lekkich i świeżych zapachów. Można je określić jako takie kwiatowe i cytrusowe. Moim zdaniem bardzo ładne i lubię jak ich używa. Ma ich bardzo dużo więc nie wiem, które najbardziej mi się podobają. Widziałem, że przegląda tego bloga https://www.pachniemy.pl/. :lol:
Zuźka

Re: Ulubiony zapach

Post autor: Zuźka »

Aniołek pisze: ↑29 sie 2021, 22:00 Jasne, że tak. Przecież dzisiaj jesteście w stanie dobierać takie kosmetyki, które realnie mogłyby sprawdzić się w Waszym przypadku. Jeśli macie swój ulubiony zapach, to może warto byłoby poszukać tańszego zamiennika? Na stronie perfumypremium.pl macie bardzo ciekawe zestawienia, które realnie mogą przypaść Wam do gustu. Czuję, że w ten sposób będziecie w stanie dobrać taki zapach, które zrobi na Was największe wrażenie. To bardzo fajna opcja, pomyślcie nad tym.
Nie nie nie. Nie kupuj tańszych zamienników. Szczególnie jak to ma być prezent (nawet jeśli dla samej siebie). A z polecanych tu perfumerii chyba najbardziej Ci mogę polecić Aleperfumerię, tam na pewno kupisz oryginalny zapach
rołen

Re: Ulubiony zapach

Post autor: rołen »

Nie wiem dlaczego ludzie myślą o zamiennikach - to nigdy nie jest to samo. Może zapach być bardzo zbliżony, ale wprawny nos to wyczuje. Nie mówiąc już o kwestii trwałości takich perfum. Co z tego, że taniej kupisz jak dwa razy częściej trzeba będzie się psikać?
antałka

Re: Ulubiony zapach

Post autor: antałka »

rołen pisze: ↑21 paź 2021, 3:31 Nie wiem dlaczego ludzie myślą o zamiennikach - to nigdy nie jest to samo. Może zapach być bardzo zbliżony, ale wprawny nos to wyczuje. Nie mówiąc już o kwestii trwałości takich perfum. Co z tego, że taniej kupisz jak dwa razy częściej trzeba będzie się psikać?
I to jest cenna uwaga! Niektórzy myślą, że "oszukali system" kupując podróbkę, a tak naprawdę to dwa razy więcej tracą ;) Mówię z własnego doświadczenia - kupujcie tylko markowe zapachy
IGrażka12

Re: Ulubiony zapach

Post autor: IGrażka12 »

Właściwie to nie mam ulubionego zapachu, bo za każdym razem kupuję inny. Korzystam raczej z tych najbardziej znanych marek typu Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Dior, Giorgio Armani, Carolina Herrera, Versace i Lancome. Właściwie korzystałam z nich wszystkich i żaden nie wyróżniał się jakoś szczególnie. Ale jak kupuję gdzieś w nieznanych miejscach, to zawsze zwracam uwagę na szczegóły, żeby nie trafić na podróbkę. Czytałam tutaj https://hswlosy.pl/jak-sprawdzic-orygin ... rze/b_cjfj, że o pomyłkę łatwo i jednym z kryteriów oceny jest inny lub jakiś dziwny numer seryjny. Często cena jest też dużo niższa, sam flakon wygląda na niedopracowany i kolor cieczy też może się różnić. Online czasem trudno ocenić, dlatego bezpieczniej jest kupować perfumy bezpośrednio w perfumeriach lub znanych drogeriach stacjonarnie. Mojej siostrze zdarzyło się kupić perfumy w cenie podobnej do oryginału, ale koniec końców okazało się, że była to podróbka. Poznała to dopiero po zapachu, który był trochę innych, jakby mniej intensywny i bardzo szybko wywietrzył. Mogła to porównać, bo wcześniej korzystała z oryginalnych perfum. Na szczęście to się zdarza tylko, jak kupuje się w nieznanych miejscach i od nieznanych sprzedawców. Dlatego zawsze sceptycznie podchodzę do różnego rodzaju aukcji, typu: sprzedaję, bo to nieudany prezent. No, jakoś nie jestem w stanie zaufać sprzedawcy. Wolę zapłacić więcej, ale mieć pewność, że kupiłam pełnowartościowy produkt. W sumie to samo dotyczy różnego rodzaju kosmetyków czy innych tego typu rzeczy.
Majanka

Re: Ulubiony zapach

Post autor: Majanka »

Chyba nie mam jednego ulubionego zapachu. Często testuję nowe warianty zapachowe i sprawdzam co mi się spodoba. Wieczorem jak chcę się zrelaksować odpalam różne kadzidełka - zapachy, które mam to głównie intensywne nuty orientalne, korzenne. Takie połączenia zapachów działają na mnie odprężająco, kojąco.
ODPOWIEDZ