Plany finansowe na przyszłość

Zapraszamy do dyskusji osoby zainteresowane kosmetykami, urodą, kosmetologią i nowinkami z branży beauty. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
sowisia2
Posty: 201
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:00

Plany finansowe na przyszłość

Post autor: sowisia2 »

W jakiś sposób zadbaliście o swoją przyszłość? W jaki sposób inwestujecie i oszczedzacie ? Mnie interesuje bezpieczne inwestowanie i oszczędzanie częstochowa . W końcu w ten sposób moge zapewnić sobie bezpieczną przyszłość
Awatar użytkownika
banka
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:41

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: banka »

Mnie zainteresował ten program ppk który dopiero od tego miesiąca zaczął funkcjonować. Nie wiem czy o nim słyszeliście, ale chodzi tam w zasadzie o odkładanie na emeryturę, ale z pomocą państwa i pracodawcy. Zresztą tutaj https://www.mojeppk.pl/ można się wszystkiego na ten temat dowiedzieć
Awatar użytkownika
MiLady
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2019, 15:33

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: MiLady »

Jeżeli mamy za mało pieniędzy, aby inwestować w nieruchomości, możemy skorzystać z innych form inwestowania. W Internecie dużo firm oferuje produkty inwestycyjne, ale myślę, że najkorzystniejszą ofertę ma viena life: https://viennalife.pl/ . Dlaczego? Oferta jest prosta, zysk gwarantowany i przede wszystkim wiesz w co inwestujesz i kiedy możesz spodziewać się zarobku.
Awatar użytkownika
Antek76
Posty: 79
Rejestracja: 24 paź 2019, 18:59

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: Antek76 »

Są różne modele planowania przyszłości. Mi zdecydowanie bliżej do wzięcia spraw we własne ręce, Dzisiaj na rynku są takie kursy jak https://wiwn.pl/ z których możecie nauczyć się, w jaki sposób inwestować w nieruchomości, by przynosiło to spory zysk. Warto pomyśleć nad tym, by nie musieć polegać na innych.
Awatar użytkownika
Bero
Posty: 36
Rejestracja: 19 maja 2019, 11:23

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: Bero »

Jeśli szukacie sprawdzonych firm inwestycyjnych lub chcecie poznać nowe sposoby na inwestycję środków w firmie to zainteresujcie się firmą https://viennalife.pl/ Posiadają wartościową bazę wiedzy i pomocnych merytorycznych doradców.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2019, 7:55

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: mamapiotra »

Plany finansowe, plany oszczędzania powinny być dostosowane do naszych możliwości i potrzeb - to bardzo ważne. Dlatego właśnie na początku, kiedy podejmujemy decyzję o oszczędzaniu środków na przyszłość .W wyborze odpowiedniego konta pomoże nam kalkulator kont oszczędnościowych a jeśli potrzebować będziemy więcej informacji i doradztwa wtedy trzeba zwrócić się do doradcy o pomoc.Z pewnością otrzymacie fachową wiedzę i doradztwo. pdzr
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 62
Rejestracja: 13 mar 2019, 17:39

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: kasiunia »

Emerytury jakie są nam proponowane nie napawają nas optymizmem.Uważam ,że powinniśmy spojrzeć prawdzie w oczy i zatroszczyć się o swoją przyszłość... sami. Pamiętajmy tylko oszczędności ,gwarantują ,że będziemy mogli godnie na starość żyć. Inną sprawą jest to ,czy i jak je będziemy pomnażać. Warto w tym temacie zasięgnąć opinii specjalistów - oni z pewnością doradzą i wybiorą sposób, który bedzie wam odpowiadać.
iść

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: iść »

Każdy z nas powinien myśleć o oszczędzaniu, bo to na co możemy liczyć przechodząc na emeryturę - to kropla w morzu potrzeb. Róbmy to z głową pamiętrając zawsze o ryzyku inwestycyjnym. Jeśli zainteresują Was notowania otwartych funduszy emerytalnych to już będzie sukces, bo każdy sposób oszczedzania i pomnażania środków pieniężnych to dobra decyzja.
Żaneta

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: Żaneta »

Według mnie inwestowanie w fundusze inwestycyjne https://generali-investments.pl/content ... ne-otwarte może okazać się bardzo korzystne. Wiele osób sięna to decyduje i chwalą sobie efekty. Wcześniej tylko trzeba dobrze zapoznać się z mechanizmem takich inwestycji, jak to działa i czego można się spodziewać. Na tej podstawie będzie można podjąć w pełni świadomą i przemyślaną decyzję.
Ślimaczek

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: Ślimaczek »

Oszczędzanie na przyszłość? Tak, jest bardzo ważne. Ale trzeba się zastanowić, na co właściwie chcemy odkładać pieniądze. Na nasze przyjemności, czy może nowy, dobry start dla młodszego pokolenia? Rozważamy ostatnio ofertę firmy Prudential i tak zwane oszczędzanie dla dziecka.
Władek33

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: Władek33 »

Ja myślę o ppk, ale temat nie jest mi jeszcze tak dobrze znany i dlatego jestem dopiero na etapie researchu - doradzicie coś? Na razie udało mi się przeczytać m.in. to https://generali-investments.pl/content ... pracodawca Jest tam opisane jak działa program, jakie obowiązki ma pracodawca itp.
fląs

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: fląs »

Ślimaczek pisze: ↑11 lut 2021, 22:31 Oszczędzanie na przyszłość? Tak, jest bardzo ważne. Ale trzeba się zastanowić, na co właściwie chcemy odkładać pieniądze. Na nasze przyjemności, czy może nowy, dobry start dla młodszego pokolenia? Rozważamy ostatnio ofertę firmy Prudential i tak zwane oszczędzanie dla dziecka.
dobry pomysł
lądowa

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: lądowa »

Ślimaczek pisze: ↑11 lut 2021, 22:31 Oszczędzanie na przyszłość? Tak, jest bardzo ważne. Ale trzeba się zastanowić, na co właściwie chcemy odkładać pieniądze.
Masz rację, ja robię wszystko żeby moja emerytura była wyższa, pozostałam nawet w programie ppk bo wyczytałam tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ ile było można zarobić na tym w ciągu roku
bożena

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: bożena »

Dzień dobry. Ostatnio czytałam bardzo ciekawy i przydatny artykuł, w którym dowiecie się na temat możliwości jaką jest dodatkowy fundusz emerytalny . Moim zdaniem warto skorzystać z czegoś takiego i odpowiednio zabezpieczyć się na późniejsze lata, także polecam bliżej zapoznać się z tym artykułem.
Violuś

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: Violuś »

Oszczędzanie to cech, której powinniśmy uczyć nasze dzieci już od najmłodszych lat.Słyszałam nawet takie powiedzenie, że oszczędzają bogaci - i trudno się z tym nie zgodzić. My dorośli dbamy o przyszłość dzieci a le warto by dzieci zdały sobie sprawę z tego i zaczęły uczyć się tego jak o swoją przyszłość zadbać. Uważam ,że dzieciom należy wskazać kierunki jak zadbać o siebie , nie koniecznie angażując swoje środki finansowe.
Kreń

Re: Plany finansowe na przyszłość

Post autor: Kreń »

Jeśli w temacie inwestycji nie masz odpowiedniego doświadczenia, to warto być ostrożnym. Moim zdaniem taką najbardziej bezpieczną inwestycją jest inwestowanie w złoto lub srebro. Możesz zajrzeć sobie do oferty https://www.mennicaskarbowa.pl/ i zorientować się w cenach złota na początek i jakieś mniejsze jedno zamówienie sobie na start złożyć zobaczyć jak to dokładnie wygląda ;)
ODPOWIEDZ