Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Zapraszamy do dyskusji osoby zainteresowane kosmetykami, urodą, kosmetologią i nowinkami z branży beauty. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Bożena

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Bożena »

Hej dziewczyny, mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanie. Już nie wiem sama, jak mogę poradzić sobie z moimi włosami. Stosuję różne szampony i odżywki, a one ciągle są wysuszone. Jestem na skraju załamiania, więc będę Wam wdzięczna za każdą radę...
Róża

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Róża »

Znam ten ból. Też przez bardzo długi czas zmagałam się z tym, że moje włosy były wysuszone i nie mogłam ich w ogóle ułożyć.
U mnie dopiero pomogły kosmetyki od inoaru i teraz faktycznie wyglądam zdecydowanie lepiej.
Elżbieta

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Elżbieta »

Słyszałam o tych kosmetykach. Które konkretne z nich możecie polecić do zniszczonych i wysuszonych włosów?
Aniołek

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Aniołek »

Tu wpisz treśćChyba najlepiej zadziała inoar arganowy.
Bardzo fajnie nawilża i odżywia włosy. Po tym produkcie powinnyście zauważyć od razu różnicę.
Małgorzata

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Małgorzata »

Tak, myślę, że olejek arganowy mógłby naprawdę się dobrze sprawdzić. Wiem, żę fajnie chroni przed utratą wilgotności, a przy takiej pogodzie jest to szczególnie ważne.
Piąruś

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Piąruś »

Bożena pisze: ↑05 lut 2021, 12:42 Hej dziewczyny, mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanie. Już nie wiem sama, jak mogę poradzić sobie z moimi włosami. Stosuję różne szampony i odżywki, a one ciągle są wysuszone. Jestem na skraju załamiania, więc będę Wam wdzięczna za każdą radę...
Po pierwsze powiedz jakie masz włosy - proste, kręcone? Znasz swoją porowatość? Farbowałaś, podcinałaś? Jak wyglądała Twoja dotychczasowa pielęgnacja? Każdy typ włosa lubi co innego, daj jakąś podpowiedź, bo inaczej będzie ciężko polecić Ci coś konkretnego
ElizkaŚ

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: ElizkaŚ »

Może zainteresuje was ta oferta tu https://www.bee.pl/12252-henny-do-wlosow macie tu duży wybór henny, farb do włosów, są też odżywki do włosów. Są to produkty które nie zawierają składników chemicznych. Są oparte na naturalnych, roślinnych składnikach.
Uliś

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Uliś »

Piąruś pisze: ↑11 lut 2021, 13:43
Bożena pisze: ↑05 lut 2021, 12:42 Hej dziewczyny, mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanie. Już nie wiem sama, jak mogę poradzić sobie z moimi włosami. Stosuję różne szampony i odżywki, a one ciągle są wysuszone. Jestem na skraju załamiania, więc będę Wam wdzięczna za każdą radę...
Po pierwsze powiedz jakie masz włosy - proste, kręcone? Znasz swoją porowatość? Farbowałaś, podcinałaś? Jak wyglądała Twoja dotychczasowa pielęgnacja? Każdy typ włosa lubi co innego, daj jakąś podpowiedź, bo inaczej będzie ciężko polecić Ci coś konkretnego
Serio każdy typ włosa lubi co innego? Myślałam, że są uniwersalne składniki wpływające na włosy... Ja mam okropnie puszące się fale, w dodatku wypadają mi na potęgę. Nawet robiłam badania krwi, ale wszystko gra...
Piąruś

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Piąruś »

Uliś pisze: ↑19 lut 2021, 16:04
Piąruś pisze: ↑11 lut 2021, 13:43
Bożena pisze: ↑05 lut 2021, 12:42 Hej dziewczyny, mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanie. Już nie wiem sama, jak mogę poradzić sobie z moimi włosami. Stosuję różne szampony i odżywki, a one ciągle są wysuszone. Jestem na skraju załamiania, więc będę Wam wdzięczna za każdą radę...
Po pierwsze powiedz jakie masz włosy - proste, kręcone? Znasz swoją porowatość? Farbowałaś, podcinałaś? Jak wyglądała Twoja dotychczasowa pielęgnacja? Każdy typ włosa lubi co innego, daj jakąś podpowiedź, bo inaczej będzie ciężko polecić Ci coś konkretnego
Serio każdy typ włosa lubi co innego? Myślałam, że są uniwersalne składniki wpływające na włosy... Ja mam okropnie puszące się fale, w dodatku wypadają mi na potęgę. Nawet robiłam badania krwi, ale wszystko gra...

Czasami przyczyna wypadania włosów jest banalna... Sprawdź proszę swój szampon i jego skład (w internecie masz analizatory składów kosmetyków, wygooglaj). Jak ma silikony to jestem w stanie się założyć, że to jest problem. Szampony z silikonem to poroniony pomysł, zapychają mieszki włosowe i to może skutkować wypadaniem. Jeśli się okaże, że jest jak mówię to wypróbuj delikatny szampon bez silikonów i zobacz, czy jest różnica.
Bożena

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Bożena »

Piąruś pisze: ↑19 lut 2021, 16:28
Uliś pisze: ↑19 lut 2021, 16:04
Piąruś pisze: ↑11 lut 2021, 13:43

Po pierwsze powiedz jakie masz włosy - proste, kręcone? Znasz swoją porowatość? Farbowałaś, podcinałaś? Jak wyglądała Twoja dotychczasowa pielęgnacja? Każdy typ włosa lubi co innego, daj jakąś podpowiedź, bo inaczej będzie ciężko polecić Ci coś konkretnego
Serio każdy typ włosa lubi co innego? Myślałam, że są uniwersalne składniki wpływające na włosy... Ja mam okropnie puszące się fale, w dodatku wypadają mi na potęgę. Nawet robiłam badania krwi, ale wszystko gra...

Czasami przyczyna wypadania włosów jest banalna... Sprawdź proszę swój szampon i jego skład (w internecie masz analizatory składów kosmetyków, wygooglaj). Jak ma silikony to jestem w stanie się założyć, że to jest problem. Szampony z silikonem to poroniony pomysł, zapychają mieszki włosowe i to może skutkować wypadaniem. Jeśli się okaże, że jest jak mówię to wypróbuj delikatny szampon bez silikonów i zobacz, czy jest różnica.
A jaki to jest "delikatny szampon"? Możesz jakiś polecić? Sprawdziłam, mój szampon miał jakieś silikony w składzie.. To naprawdę może powodować wypadanie włosów? Myślałam, że te kosmetyczne silikony pozwalają wygładzić włosy...
Uliś

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Uliś »

Właśnie, co to znaczy "delikatny szampon"? Są szampony delikatne i niedelikatne? Możesz wyjaśnić albo zapodać na przykładzie? Że delikatny to bez silikonu? Ja wcześniej właśnie stosowałam i szampony i odżywki z silikonami, bo fajnie wygładzały włosy jak Bożenka pisze.
Piąruś

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Piąruś »

Delikatny szampon to taki, który nie zawiera silnych detergentów (popularnych SLESów), silikonów i wielu sytnetycznych składników. Dobrym przkładme jest chociazby to: https://www.notino.pl/natura-siberica/s ... o-i-blask/
Mocnym szamponem z SLESami (ale bez silikonów!) należy myć głowę raz na 2 tygodnie.
Silikony wygładzają, ale ich obecność w szamponie to poroniony pomysł - zapychają mieszki. Mogą być stosowane w odżywkach, które nakładamy jedynie na dlugość włosów, a nie na skórę głowy.
Uliś

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Uliś »

Piąruś pisze: ↑22 lut 2021, 21:48 Delikatny szampon to taki, który nie zawiera silnych detergentów (popularnych SLESów), silikonów i wielu sytnetycznych składników. Dobrym przkładme jest chociazby to: https://www.notino.pl/natura-siberica/s ... o-i-blask/
Mocnym szamponem z SLESami (ale bez silikonów!) należy myć głowę raz na 2 tygodnie.
Silikony wygładzają, ale ich obecność w szamponie to poroniony pomysł - zapychają mieszki. Mogą być stosowane w odżywkach, które nakładamy jedynie na dlugość włosów, a nie na skórę głowy.

Dziękuję za wyjaśnienie, nie wiedziałam tego :O zamówiłam sobie ten polecony szampon oraz taki z tymi SLESami ale bez silikonów (sprawdziłam skład). Na szczęście to groszowe sprawy, więc nie boję się spróbować, może coś to da... W każdym razie jeszcze raz dzięki ;-)
Hoffstę86

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Hoffstę86 »

Zajrzyj do kontigo tutaj https://kontigo.com.pl/naturalne/wlosy/ ... losow.html i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ja kupuję wcierkę blask i miękkość do skóry głowy Henna i Amla, Sattva. Bardzo dobrze służy moim włosom. Efekty są widoczne dzięki wartościowemu składowi.
Grażka

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Grażka »

Skoro temat dotyczy włosów, to ma do was pytanie. Czy ktoś z was stosował preparat na siwe włosy GR-7? Najbardziej mi zależy na opiniach ludzi, którzy eliksiru już używali. Chcę go kupić narzeczonemu, który zaczął bardzo szybko siwiec i niezbyt dobrze to znosi.
Awatar użytkownika
wonzee
Posty: 62
Rejestracja: 13 sty 2020, 19:27

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: wonzee »

Bożena pisze: ↑05 lut 2021, 12:42 Hej dziewczyny, mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanie. Już nie wiem sama, jak mogę poradzić sobie z moimi włosami. Stosuję różne szampony i odżywki, a one ciągle są wysuszone. Jestem na skraju załamiania, więc będę Wam wdzięczna za każdą radę...
Możesz spróbować zwykłego mydła w kostce https://sklep.bellita.waw.pl/mycie-wlosow-szarym-mydlem Może jakieś dodatki w szamponach je tak tobie wysuszają?
Rózia

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Rózia »

Ja bym na twoim miejscu przerzuciła sie na kosmetyki profesjonalne Ostatnio urzywam takiego zestawu do włosów w postaci szamponu i odżywki https://inoar.com.pl/produkt/desmaia-fios-duo-pack-1l/ i mam o niebo lepsze wlosy niż wczesniej. To za sprawą wszystkich naturalnych składników na czele z olejkiem z awokado.
olechnatalia0ą

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: olechnatalia0ą »

Zachęcam do zmiany dotychczasowej pielęgnacji na naturalne kosmetyki do wlosow. Jeżeli stosujecie produkty reklamowane przez największe gwiazdy w tv, które w swoim składzie posiadają masę sztucznych slsów, parabenów itp to nie ma co się dziwić, że włosy są coraz bardziej przesuszone i szorstkie. Naturalne kosmetyki o zdrowym dla włosów składzie to jedyna szansa na lśniące włosy.
Kaśkaa23

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Kaśkaa23 »

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego produktu do swoich włosów. Ja zmagałam się z cienkimi włosami, które w żaden sposób nie chciały się ułożyć. Znajoma farmaceutka poleciła mi spróbować szampon na bazie włókien Lnu od Klorane. Zawsze dokładnie czytam etykiety produktów, dlatego też bardzo pozytywnie zaskoczył mnie skład tego dermokosmetyku. Bardzo szybko moje włosy stały się o wiele bardziej puszyste i posłuszne :)
pełko

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: pełko »

Kosmetyki temat spoko, a ja mam pytanie na temat przedłużanie włosów. Czy jakaś kobitka z tego forum zdecydowała się na przedłużane włosy? Znalazłam włosy, które by mnie konkretnie zainteresowały Remy Hair , wybór jest ogromny, ceny spoko, więc zastanawiam się czy nie zaszaleć.
Miłka65

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Miłka65 »

Wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów ma bardzo duże znaczenie. Tak samo jak skład. Przy włosach pozbawionych blasku i słabo nawilżonych bardzo pomocny będzie szampon bursztynowy Amber Collection, na stronie salonu fryzjerskiego Grzegorz Duży dostępny. Super nawilża, domyka łuskę włosa, dzięki czemu włosy są gładkie i z ładnym połyskiem. Jest naprawdę skuteczny i skład ma super.
pączek

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: pączek »

Hej, skontaktuj się z dziewczynami z WeLoveKeratin, one na pewno Ci pomogą w ustaleniu najlepszej pielęgnacji włosów. Oprócz tego byłam tam na zabiegu keratynowego prostowania włosów i śmiało mogę polecić dziewczyny bo naprawdę znają się na robocie. Dostałam gwarancję efektu, czego nie mogłam się doprosić u poprzedniej dziewczyny u której to robiłam. Więcej info znajdziecie w tym linku, gdzie przeczytacie także o tym czym jest keratynowe prostowanie włosów lub nanoplastia - https://welovekeratin.pl/
luśka

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: luśka »

Warto skorzystać z przeróżnych zabiegów na włosy. Na moje włosy znakomicie wpłynęły zabiegi wykonane przez https://www.lfmedicalclinic.pl/oferta/wlosy , dzięki czemu efekt końcowy sprostał moim wymogom. Chodziło o to, aby włosy prezentowały się bardziej zdrowo - udało się!
aśka04933

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: aśka04933 »

Kupuję tylko sprawdzone produkty do pielęgnacji i jeśli chodzi o ulubiony szampon to na pewno jest to Anaphase+, który został przebadany i potwierdzony dermatologicznie oraz laboratoryjnie. Bardzo dobrze pomaga w tym, aby włosy były wzmocnione. Do tego świetnie oczyszcza skórę głowy.
Ania_Ź

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Ania_Ź »

Zobacz sobie szampony i inne kosmetyki odżywiające strukturę włosa z tej linii http://nyce.pl/kategorie/pielegnacja/biorganicare/ U mnie się sprawdziły rewelacyjnie. Masz tam też specjalny środek do przeprowadzenia domowej kuracji, która zahamuje wypadanie włosów i je odpowiednio wzmocni.
nową

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: nową »

Może też kwestia łupieżu się tutaj wkradła? Słyszałam, że srebrne produkty z DX spoko działają, może akurat i u was się sprawdzą :) Musielibyście kupić może gdzieś na promocji by sprawdzić, czy w waszym przypadku również tak szybko i dobrze zadziała.
aguś044

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: aguś044 »

Przedłużanie włosów naprawdę daje spektakularne efekty. Tym bardziej, że teraz są takie systemy przedłużek, które nie dość, że wyglądają identycznie z naturalnymi włosami, to jeszcze nie niszczą ich + są miłe w dotyku. Sprawdźcie sobie ofertę przedłużania włosów w https://machnica.pl/fryzjer/ .
Aneta

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Aneta »

Cześć, mogę Ci polecić to, co sama używam i sprawdza się u mnie, czyli olejki do włosów nieobciążające włosy (czego ja szczególnie nie lubię), np ten https://keratinmoment.pl/produkt/felps-olejek-arganowy/ mój ulubiony. To kupiłam u nas w salonie, znalazłam na tej stronie https://beautyfair.pl/produkt/cocochoco-kaszmirowa-maska-do-wlosow-500-ml/, włosy po chemicznych zabiegach - bomba! Przynajmniej jak dla mnie. No i tabletki np tavipil :) Ale i tak musisz sobie pomoc z zewnątrz. No i nie będzie to krótki proces, trzeba nabrać trochę cierpliwości.
Barakuda

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Barakuda »

Podstawą pielęgnacji włosów są zawsze szampony i odżywki. Preparaty te powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb. Pamiętając, że szampon wybieramy do skóry głowy, a odzywkę do rodzaju włosów. Dlatego też na rynku możemy znaleźć tak szeroką gamę tych produktów. Warto jednak skupić się na tych profesjonalnych kosmetykach spotykanych w dobrych salonach fryzjerskich. Możecie ich poszukać też na stronie https://hair-shop.pl/pl/menu/odzywki-do-wlosow-312.html
syśkaa

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: syśkaa »

W mojej ocenie wybór suszarki do włosów jest kluczowy. Jednym z dobrych modeli jest Babyliss Air Power Pro 2300, dostępny na stronie https://www.euro.com.pl/suszarki-do-wlo ... 16de.bhtml . Urządzenie to charakteryzuje się nie tylko solidną wydajnością, ale także jest wyposażone w dyfuzor i koncentrator, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla różnych potrzeb stylizacyjnych.
Ariana

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Ariana »

Ja bardzo lubię kosmetyki do włosów z Eveline :) Opakowania zawsze są duże, są w normalnej cenie a do tego moje włosy wyglądają po nich jak od fryzjera :) Linia My life My hair jest mega fajna i polecam wypróbować :)
zośkaa

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: zośkaa »

Po przemyśleniu różnych opcji uważam, że doskonałym wyborem będzie suszarka do włosów https://babylisspro.pl/falco/ Jest niezwykle praktyczna, intuicyjna w obsłudze i co ważne, nie wpływa negatywnie na kondycję włosów.
Zoja55

Re: Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Post autor: Zoja55 »

Dbanie o włosy to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia. Tonik do włosów to produkt, który może znacząco poprawić kondycję pasm i skalpu. Warto zobaczyć poradnik na https://www.nlembassy.pl/tonik-do-wlosow-jaki-wybrac/, który pomoże wybrać odpowiedni produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb
ODPOWIEDZ